- A k t u a l i t y -

9. . 8.  Přípravy na II. roční v plném proudu

Jsme rádi, že už v této chvíli můžeme oznámit, že II. ročník závodu Bílá Bajk se uskuteční 14. května 2022. Toto oznámení můžeme vydat především díky tomu, že Chráněná krajinná oblast Beskydy neshledala na oznámení závodu žádné závady a akceptuje jeho konání. Teprve toto stanovisko otevírá organizátorům prostor pro přípravu. Doufáme, že budeme moci odstavit všechna COVID opatření a zjednodušit tím registrační a prezentační proceduru na nejkratší možný čas. Tratě budou vedeny tak, aby se závodníci nikde nepotkávali. Přibude dětských a mládežnických kategorií i tratí. Pro nejlepší budou připraveny poháry a vyhlášeni budou také absolutní vítězové. Zůstane to, co se letos osvědčilo - průběžný individuální nebo skupinový start, abychom předešli tlačenici po startu a vzniku nebezpečných situací v první části a nájezdu do terénu.

Těšíme se na vás a průběžně vás o přípravách budeme informovat

1. 6. Kompletní sada obrázků

Jak jsme slíbili, tak jsme udělali. V galerii

https://photos.app.goo.gl/pAWxptVVBMQq8pTp9

teď máte opravdu hodně foteček ze sobotního Bílá Bajku 2021 a tak se kochejte a my už jsme dnes na poradě organizačního výboru začali připravovat 2. ročník podle všech získaných poznatků, návrhů a připomínek. Děkujeme za ně a už teď se na vás těšíme.

Michal  

30. 5. Obrázky a slovo závěrem

Přátelé, kamarádi,

první ročník cyklistického závodu Bílá Bajk je za námi a tak můžeme začít hodnotit. Hlavním překvapením bylo, že původní počet registrovaných se v sobotu zvýšil o 60% nově příchozích a celkový počet registrací tak dosáhl pěkného čísla 205. Příjemným překvapením byl také vysoký počet startujících dětí i jejich skvělé výkony.

Zatímco jsme museli hodně improvizovat a na některé se dostalo jen to základní, tedy číslo s čipem, časoměřiči to měli opravdu složité se zapisováním stále nových a nových údajů do startovní listiny.

Chybky a nedostatky se pak projeví vždy až při vyhlášení a o to je to pro pořadatele nepříjemnější.

Stalo se, poučili jsme se, za chyby se omlouváme a už teď víme, že další ročník bude vypadat v mnohém jinak. Musíme zrušit tu protisměrnou část tratě, připravit trať dětskou a přizpůsobit zájmu dětí také kategorie. Jiný bude systém registrací i značení tratí.

To, co víme jistě už teď je, že 2. ročník Bílá Bajk 2022 se uskuteční na stejném místě, tedy v areálu SKI Bílá, v sobotu 14. května 2022.

Obrázky, z letošního ročníku, které pro nás pořídil Jakub Zděblo, najdete na

https://photos.app.goo.gl/pAWxptVVBMQq8pTp9

Abychom si s vámi mohli povídat o tom co je nového kolem závodu Bílá-bajk, založili na Facebooku stránku s adresou https://www.facebook.com/Bila-bajkcz-105519205079527

a budeme rádi, když si nás zařadíte mezi oblíbené a budete mít všechny informace z první ruky.

Za vedení závodu bych ještě chtěl na tomto místě zvlášť poděkovat těm obětavým pořadatelům, kteří hodiny mrzli v dešti a zimě, abyste věděli, kam máte jet a chránili vaše bezpečí před nástrahami tratě.

Svou vysokou profesionalitu prokázali členové záchranného týmu při bleskovém zásahu u zranění jednoho z účastníků. I jim patří velký dík a pro nás všechny je to důkaz, že se na jejich pomoc můžeme plně spolehnout i v takto kritických situacích.

Za celý organizační tým

Michal Šlachta

předseda

BESKI z.s.

28.5. POSLEDNÍ AKTUALITY A OMLUVA

Tak jsme dnes strávili celý den chystáním tašek pro účastníky, kontrolou trati, kde se ještě dnes těžilo dřevo, opravou průjezdu loukou, kde jsme trasu mírně upravili a postavíme tam dalšího pořadatele regulovčíka a zabývali se vším, co je třeba den před závodem připravit. Až potud vše v pořádku, jsme připraveni a těšíme se na vás.

Omluvu ale musím vyslovit všem, kteří se podívali na www.bila-bajk.cz a našli tam nesoulad mezi Propozicemi a Programem.

Platí Propozice, které jsme už dříve upravili podle nového data a teprve dnes podle nich opravili taky Program. Naše chyba i omluva.

Michal

25. 5. 2021    Aktuálně k Bílá Bajk

On line registrace byla ukončena a do tisku jsme odeslali startovku pro výrobu čísel se jmény  těch, kteří uhradili včas startovné.

To ale nic nemění na tom, že zájemci o start mohou přijet v sobotu, a po registraci do závodu nastoupit. Jen je třeba počítat s opatřeními proti covidu, která jsou uvedena v Aktualitách níže.

Předpokládáme, že na start se ve všech kategoriích postaví přes 150 závodníků, což je u prvního ročníku příjemné překvapení a pro nás velký organizační závazek.

Průběžně chodí přihlášky na testování, které bude probíhat přímo na Bílé. Ve všech testovacích oknech jsou stále volná místa.

Byla zrušena kategorie GRAVEL. V on line registraci se nikdo nepřihlásil a tak ji pro příchozí zájemce již obnovovat nebudeme.

Prakticky nechodí žádné dotazy, tak se zdá, že je vše jasné a hladkému průběhu závodu nic nebrání. Objednávku na dobré počasí jsme poslali, tak nezbývá než doufat 😊.

Organizátoři z BESKI z.s.

21. 5. 2021   Trať volná a označená pro trénink

Jak jsme slíbili, tak jsme udělali. Dnes kromě porady přípravného výboru došlo také na projetí, kontrolu a orientační označení tratě.

Především jsme ji absolvovali na GRAVEL kole, takže je i za současné situace vhodná pro tento typ kol.

Druhým zjištěním je, že nám Garmin ukázal délku jednoho kola 18 km a převýšení 436 m. Je tedy o něco kratší, ale také s větším převýšením a opravdu není fyzicky snadná. Přesto po technické stránce bez problémů jetelná na širokých cestách, prakticky bez bláta a kaluží.

Provedli jsme také první značení fialovou barvou ekologickým sprayem přímo na povrchu tratě a v některých místech jsme pověsili i červenobíle pruhovanou pásku (tzv. mlíko). Šipky asi do závodu umyje déšť, takže budeme aktuálně obnovovat těsně před závodem.

Pro orientaci je nejnáročnější místo, kde po cca 1 km od startu vjedete na asfaltovou cestu ke Smradlavce a hned po cca 50 m z ní zase sjedete vpravo na louku, která bude vykosená (teď jsou tam vyjeté koleje). Tady budou při závodě pořadatelé (jistě i diváci) a pomohou s orientací. Po přejetí louky a mostku stoupáte po asfaltu a podle značení jedete až k otočce. Pak zpět po stejné trase zase na louku a po jejím přejetí prudce vpravo na asfalt a cca 300 m k odbočce vlevo stoupací cestou pro sigle traily.

Oddíly a rodiče, kteří vysílají do závodu malé děti do 10 let upozorňujeme, že trať je sice technicky nenáročná, ale hodně kopcovitá a tak bude dobré mít tyto malé děti pod dohledem. Děti budou startovat samostatně v časovém intervalu od 9:00 do 9:10 a ostatní závodníci vystartují tak, aby se s dětmi na trati nepotkali. Přesto počítáme, že budou s dětmi i trenérské a rodičovské doprovody.

Poznačte si číslo pro vyžádání pomoci 777 885 537. Také upozorňujeme na povinnost u osob mladších 18 let předložit podepsaný souhlas zákonného zástupce.

Můžete vyplnit na místě, ale je lepší jej vyplnit doma a předat na místě. Najdete na

https://skialp-beskydy.cz/wp-content/uploads/2021/05/SOUHLAS-Z%C3%81KONN%C3%89HO-Z%C3%81STUPCE.pdf

21. 5. 2021                Aktualizace propozic

Podle vývoje situace jsme provedl aktualizaci propozic závodu. Vše aktuální najdete v sekci PROPOZICE.

17. 5. 2021               Startovní číslo se jménem

Hezkou vzpomínkou na účast v závodě (a to nejen pro děti 😊) je startovní číslo se jménem. Připravili jsme tuto možnost i účastníkům Bílá Bajk 2021, ale s jednou podmínkou. Je potřeba registraci provést tak, aby úhrada startovného dorazila na účet registrátora, časoměřičské firmy Online System, v pondělí 24. 5. Ideálně tedy provést registraci i úhradu startovného tento pátek 22.5. V pondělí 24.5. odejde objednávka a pouhá registrace pro tisk jména na startovní číslo nestačí. Registrace on-line končí v neděli 23. 5. a úhrada může být provedena i později, ale už bez nároku na jméno na startovním čísle.
Možnost registrace na místě v den konání závodu zůstává.

14. 5. 2021           Aktuálně k Bílá Bajk 2021

Vše ukazuje na to, že jsme přeložení termínu pro Bílá Bajk 2021 na 29. května odhadli správně a dále už měnit nebudeme muset.

Podmínky se postupně uvolňují a tak se dá předpokládat, že závod bude i když s povinným buďto prokázáním proděláním COVIDU, dvojím očkováním nebo negativním antigenním nebo PCR testem (platí, že bezplatné antigenní testování bude k dispozici přímo v místě konání).

Ale to už nějak vydržíme a už teď můžeme slíbit vyhlášení výsledků a předání cen a diplomů nejlepším v celkem 36 kategoriích!!! Šance na bednu je tedy pro všechny obrovská 😊.

To, co zvažujeme změnit, je rozložení startu podle věku. Protože se přihlásilo hodně dětí na krátkou trať, odstartují pravděpodobně kategorie do 15 let na začátku plánovaného dvouhodinového startovacího okna mezi 9:00 až 9:10 a ostatní pustíme na trať až mezi 10 a 11 hodinou (samozřejmě individuálně nebo po skupinkách).

Detaily řešíme a přesnou informaci vydáme po další schůzce přípravného výboru 19. května, aby měli všichni čas se tomu přizpůsobit. Jde především o bezpečnost dětí, protože část trati jsme s ohledem na pořádání akce v CHKO nuceni vést obousměrně a toto by řešilo možné kolize malých a velkých.

Do neděle 23. května je pořád ještě k dispozici on-line registrace. Pak už musí zájemci přijet včas v den konání závodu a zaregistrovat se přímo na místě.

Trať můžeme začít vyznačovat až od 22. května, ale z mapky na webu by mělo být zřejmé, kudy vede. 

6. 5. 2021           Na trati Bílá Bajk se tento týden nedá trénovat

I když k tomu počasí přímo vyzývá, upozorňujeme, že na trati Bílá Bajk probíhá ještě tento víkend těžba dřeva a vstup do většiny prostoru je PŘÍSNĚ ZAKÁZÁN. Sníh letos tyto práce zdržel a tak se nám posunutí termínu závodu docela hodí i když lesáci přislíbili, že na závod v původním termínu 15. května bude trať v pořádku. Takže trénovat můžete až od příštího víkendu.  

5. 5. 2021         Změna termínu závodu

Vážení přátelé, kamarádi,

není snadné v této době něco organizovat a i když jsme si to nepřáli, postihlo i nás nastavení pravidel pro pořádání sportovních akcí a především pomalejší ústup COVID-19.

Nedá se nic dělat, vládní pravidla jsou nastavena tak, že závod Bílá Bajk se může uskutečnit až když bude platit Balíček 4 nebo více.

A i když jsme doufali, že příští týden už by to mělo být, ústup je pomalejší, a tak musíme přistoupit k posunutí termínu závodu. Nechceme porušovat pravidla ani ohrozit zdraví vaše i všech, kteří se kolem závodu při jeho konání budou pohybovat. A riskovat, že bude závod zastaven po zásahu policie v jeho průběhu je prostě nepřijatelné.

Nový termín Bílá Bajk 2021 byl přípravným výborem stanoven na 29. května 2021

a termín pro on-line registraci se prodlužuje do 23. května.

Nic jiného se nemění. Je téměř jisté, že bude nutné testování, ale máme již potvrzenu účast akreditované testovací ordinace přímo v Bílé, tak si s tím nemusíte dělat starosti a BEZPLATNĚ se nechat otestovat až tam.

Je možné, že někomu z již registrovaných nový termín nevyhovuje. Je nám to líto, ale stačí napsat na mail ředitele závodu slachta@beski.net a dohodnout vrácení startovného.

O dalším vývoji vás budeme informovat.

28. 4. 2021      Aktuální informace k Bílá-Bajk 2021

Turbulentní situace kolem COVIDU-19 nenahrává přesným a jasným instrukcím účastníkům akce Bílá Bajk 2021. Přesto se dnes přípravný výbor na Bílé dohodl, že pokračujeme naplno v přípravách a uděláme vše pro to, aby se akce konala v původním termínu a formátu.

Původní propozice by měly doznat pouze dvě změny:

1.

Je pravděpodobné, že budeme muset vyžadovat od účastníků (ale i pořadatelského týmu) antigenní test ne starší než 72 hodin, potvrzení o prodělaném Covidu v posledních třech měsících nebo potvrzení o ukončeném očkování. Čekáme, co se stane 3. května a s předstihem vám dáme vědět, jak na to.

Snažíme se zařídit i možnost, aby testování pro případné zájemce provedla akreditovaná lékařská ordinace přímo na místě, s předběžnou rezervací na určitý čas.

Samozřejmostí bude dohled nad dodržováním pravidel ochrany nosu a úst, odstupy apod.

2.

Horší je to s doprovodným programem. Protože žádné velké sdružování povoleno nebude, nebude ani doprovodný program, kde bychom to jen těžko mohli uhlídat. Ski Bílá však počítá s puštěnou lanovkou a tak se doprovody mohou vypravit lanovkou na výlet a při procházce fandit přímo na trati.

Chceme udělat vyhlášení s tradičními stupni vítězů a udílení cen a diplomů, chystáme občerstvení, drobnosti do tašek a hlavně vše kolem trati, startu a cíle. Přípravy tedy probíhají podle stanoveného harmonogramu a my se těšíme na všechny startující 15. května od 9 do 11 hodin na startu.

Upozorňujeme, že startovní čísla se jménem budou mít jen ti, kteří se přihlásí on-line do 9. května. Do závodu se však mohou registrovat i ti, kteří přijedou na Bílou až v den konání.

Další informace můžete očekávat v polovině příštího týdne.

1. března 2021                                                                                                                             Registrace závodníků na Bílá Bajk 2021 byla dnes spuštěna. Vstup najdete v sekci  REGISTRACE

      

          . 

Těším se na vás