- A k t u a l i t y -

1. 6. Kompletní sada obrázků

Jak jsme slíbili, tak jsme udělali. V galerii

https://photos.app.goo.gl/pAWxptVVBMQq8pTp9

teď máte opravdu hodně foteček ze sobotního Bílá Bajku 2021 a tak se kochejte a my už jsme dnes na poradě organizačního výboru začali připravovat 2. ročník podle všech získaných poznatků, návrhů a připomínek. Děkujeme za ně a už teď se na vás těšíme.

Michal  

30. 5. Obrázky a slovo závěrem

Přátelé, kamarádi,

první ročník cyklistického závodu Bílá Bajk je za námi a tak můžeme začít hodnotit. Hlavním překvapením bylo, že původní počet registrovaných se v sobotu zvýšil o 60% nově příchozích a celkový počet registrací tak dosáhl pěkného čísla 205. Příjemným překvapením byl také vysoký počet startujících dětí i jejich skvělé výkony.

Zatímco jsme museli hodně improvizovat a na některé se dostalo jen to základní, tedy číslo s čipem, časoměřiči to měli opravdu složité se zapisováním stále nových a nových údajů do startovní listiny.

Chybky a nedostatky se pak projeví vždy až při vyhlášení a o to je to pro pořadatele nepříjemnější.

Stalo se, poučili jsme se, za chyby se omlouváme a už teď víme, že další ročník bude vypadat v mnohém jinak. Musíme zrušit tu protisměrnou část tratě, připravit trať dětskou a přizpůsobit zájmu dětí také kategorie. Jiný bude systém registrací i značení tratí.

To, co víme jistě už teď je, že 2. ročník Bílá Bajk 2022 se uskuteční na stejném místě, tedy v areálu SKI Bílá, v sobotu 14. května 2022.

Obrázky, z letošního ročníku, které pro nás pořídil Jakub Zděblo, najdete na

https://photos.app.goo.gl/pAWxptVVBMQq8pTp9

Abychom si s vámi mohli povídat o tom co je nového kolem závodu Bílá-bajk, založili na Facebooku stránku s adresou https://www.facebook.com/Bila-bajkcz-105519205079527

a budeme rádi, když si nás zařadíte mezi oblíbené a budete mít všechny informace z první ruky.

Za vedení závodu bych ještě chtěl na tomto místě zvlášť poděkovat těm obětavým pořadatelům, kteří hodiny mrzli v dešti a zimě, abyste věděli, kam máte jet a chránili vaše bezpečí před nástrahami tratě.

Svou vysokou profesionalitu prokázali členové záchranného týmu při bleskovém zásahu u zranění jednoho z účastníků. I jim patří velký dík a pro nás všechny je to důkaz, že se na jejich pomoc můžeme plně spolehnout i v takto kritických situacích.

Za celý organizační tým

Michal Šlachta

předseda

BESKI z.s.

28.5. POSLEDNÍ AKTUALITY A OMLUVA

Tak jsme dnes strávili celý den chystáním tašek pro účastníky, kontrolou trati, kde se ještě dnes těžilo dřevo, opravou průjezdu loukou, kde jsme trasu mírně upravili a postavíme tam dalšího pořadatele regulovčíka a zabývali se vším, co je třeba den před závodem připravit. Až potud vše v pořádku, jsme připraveni a těšíme se na vás.

Omluvu ale musím vyslovit všem, kteří se podívali na www.bila-bajk.cz a našli tam nesoulad mezi Propozicemi a Programem.

Platí Propozice, které jsme už dříve upravili podle nového data a teprve dnes podle nich opravili taky Program. Naše chyba i omluva.

Michal

25. 5. 2021    Aktuálně k Bílá Bajk

On line registrace byla ukončena a do tisku jsme odeslali startovku pro výrobu čísel se jmény  těch, kteří uhradili včas startovné.

To ale nic nemění na tom, že zájemci o start mohou přijet v sobotu, a po registraci do závodu nastoupit. Jen je třeba počítat s opatřeními proti covidu, která jsou uvedena v Aktualitách níže.

Předpokládáme, že na start se ve všech kategoriích postaví přes 150 závodníků, což je u prvního ročníku příjemné překvapení a pro nás velký organizační závazek.

Průběžně chodí přihlášky na testování, které bude probíhat přímo na Bílé. Ve všech testovacích oknech jsou stále volná místa.

Byla zrušena kategorie GRAVEL. V on line registraci se nikdo nepřihlásil a tak ji pro příchozí zájemce již obnovovat nebudeme.

Prakticky nechodí žádné dotazy, tak se zdá, že je vše jasné a hladkému průběhu závodu nic nebrání. Objednávku na dobré počasí jsme poslali, tak nezbývá než doufat 😊.

Organizátoři z BESKI z.s.

21. 5. 2021   Trať volná a označená pro trénink

Jak jsme slíbili, tak jsme udělali. Dnes kromě porady přípravného výboru došlo také na projetí, kontrolu a orientační označení tratě.

Především jsme ji absolvovali na GRAVEL kole, takže je i za současné situace vhodná pro tento typ kol.

Druhým zjištěním je, že nám Garmin ukázal délku jednoho kola 18 km a převýšení 436 m. Je tedy o něco kratší, ale také s větším převýšením a opravdu není fyzicky snadná. Přesto po technické stránce bez problémů jetelná na širokých cestách, prakticky bez bláta a kaluží.

Provedli jsme také první značení fialovou barvou ekologickým sprayem přímo na povrchu tratě a v některých místech jsme pověsili i červenobíle pruhovanou pásku (tzv. mlíko). Šipky asi do závodu umyje déšť, takže budeme aktuálně obnovovat těsně před závodem.

Pro orientaci je nejnáročnější místo, kde po cca 1 km od startu vjedete na asfaltovou cestu ke Smradlavce a hned po cca 50 m z ní zase sjedete vpravo na louku, která bude vykosená (teď jsou tam vyjeté koleje). Tady budou při závodě pořadatelé (jistě i diváci) a pomohou s orientací. Po přejetí louky a mostku stoupáte po asfaltu a podle značení jedete až k otočce. Pak zpět po stejné trase zase na louku a po jejím přejetí prudce vpravo na asfalt a cca 300 m k odbočce vlevo stoupací cestou pro sigle traily.

Oddíly a rodiče, kteří vysílají do závodu malé děti do 10 let upozorňujeme, že trať je sice technicky nenáročná, ale hodně kopcovitá a tak bude dobré mít tyto malé děti pod dohledem. Děti budou startovat samostatně v časovém intervalu od 9:00 do 9:10 a ostatní závodníci vystartují tak, aby se s dětmi na trati nepotkali. Přesto počítáme, že budou s dětmi i trenérské a rodičovské doprovody.

Poznačte si číslo pro vyžádání pomoci 777 885 537. Také upozorňujeme na povinnost u osob mladších 18 let předložit podepsaný souhlas zákonného zástupce.

Můžete vyplnit na místě, ale je lepší jej vyplnit doma a předat na místě. Najdete na

https://skialp-beskydy.cz/wp-content/uploads/2021/05/SOUHLAS-Z%C3%81KONN%C3%89HO-Z%C3%81STUPCE.pdf

21. 5. 2021                Aktualizace propozic

Podle vývoje situace jsme provedl aktualizaci propozic závodu. Vše aktuální najdete v sekci PROPOZICE.

17. 5. 2021               Startovní číslo se jménem

Hezkou vzpomínkou na účast v závodě (a to nejen pro děti 😊) je startovní číslo se jménem. Připravili jsme tuto možnost i účastníkům Bílá Bajk 2021, ale s jednou podmínkou. Je potřeba registraci provést tak, aby úhrada startovného dorazila na účet registrátora, časoměřičské firmy Online System, v pondělí 24. 5. Ideálně tedy provést registraci i úhradu startovného tento pátek 22.5. V pondělí 24.5. odejde objednávka a pouhá registrace pro tisk jména na startovní číslo nestačí. Registrace on-line končí v neděli 23. 5. a úhrada může být provedena i později, ale už bez nároku na jméno na startovním čísle.
Možnost registrace na místě v den konání závodu zůstává.

14. 5. 2021           Aktuálně k Bílá Bajk 2021

Vše ukazuje na to, že jsme přeložení termínu pro Bílá Bajk 2021 na 29. května odhadli správně a dále už měnit nebudeme muset.

Podmínky se postupně uvolňují a tak se dá předpokládat, že závod bude i když s povinným buďto prokázáním proděláním COVIDU, dvojím očkováním nebo negativním antigenním nebo PCR testem (platí, že bezplatné antigenní testování bude k dispozici přímo v místě konání).

Ale to už nějak vydržíme a už teď můžeme slíbit vyhlášení výsledků a předání cen a diplomů nejlepším v celkem 36 kategoriích!!! Šance na bednu je tedy pro všechny obrovská 😊.

To, co zvažujeme změnit, je rozložení startu podle věku. Protože se přihlásilo hodně dětí na krátkou trať, odstartují pravděpodobně kategorie do 15 let na začátku plánovaného dvouhodinového startovacího okna mezi 9:00 až 9:10 a ostatní pustíme na trať až mezi 10 a 11 hodinou (samozřejmě individuálně nebo po skupinkách).

Detaily řešíme a přesnou informaci vydáme po další schůzce přípravného výboru 19. května, aby měli všichni čas se tomu přizpůsobit. Jde především o bezpečnost dětí, protože část trati jsme s ohledem na pořádání akce v CHKO nuceni vést obousměrně a toto by řešilo možné kolize malých a velkých.

Do neděle 23. května je pořád ještě k dispozici on-line registrace. Pak už musí zájemci přijet včas v den konání závodu a zaregistrovat se přímo na místě.

Trať můžeme začít vyznačovat až od 22. května, ale z mapky na webu by mělo být zřejmé, kudy vede. 

6. 5. 2021           Na trati Bílá Bajk se tento týden nedá trénovat

I když k tomu počasí přímo vyzývá, upozorňujeme, že na trati Bílá Bajk probíhá ještě tento víkend těžba dřeva a vstup do většiny prostoru je PŘÍSNĚ ZAKÁZÁN. Sníh letos tyto práce zdržel a tak se nám posunutí termínu závodu docela hodí i když lesáci přislíbili, že na závod v původním termínu 15. května bude trať v pořádku. Takže trénovat můžete až od příštího víkendu.  

5. 5. 2021         Změna termínu závodu

Vážení přátelé, kamarádi,

není snadné v této době něco organizovat a i když jsme si to nepřáli, postihlo i nás nastavení pravidel pro pořádání sportovních akcí a především pomalejší ústup COVID-19.

Nedá se nic dělat, vládní pravidla jsou nastavena tak, že závod Bílá Bajk se může uskutečnit až když bude platit Balíček 4 nebo více.

A i když jsme doufali, že příští týden už by to mělo být, ústup je pomalejší, a tak musíme přistoupit k posunutí termínu závodu. Nechceme porušovat pravidla ani ohrozit zdraví vaše i všech, kteří se kolem závodu při jeho konání budou pohybovat. A riskovat, že bude závod zastaven po zásahu policie v jeho průběhu je prostě nepřijatelné.

Nový termín Bílá Bajk 2021 byl přípravným výborem stanoven na 29. května 2021

a termín pro on-line registraci se prodlužuje do 23. května.

Nic jiného se nemění. Je téměř jisté, že bude nutné testování, ale máme již potvrzenu účast akreditované testovací ordinace přímo v Bílé, tak si s tím nemusíte dělat starosti a BEZPLATNĚ se nechat otestovat až tam.

Je možné, že někomu z již registrovaných nový termín nevyhovuje. Je nám to líto, ale stačí napsat na mail ředitele závodu slachta@beski.net a dohodnout vrácení startovného.

O dalším vývoji vás budeme informovat.

28. 4. 2021      Aktuální informace k Bílá-Bajk 2021

Turbulentní situace kolem COVIDU-19 nenahrává přesným a jasným instrukcím účastníkům akce Bílá Bajk 2021. Přesto se dnes přípravný výbor na Bílé dohodl, že pokračujeme naplno v přípravách a uděláme vše pro to, aby se akce konala v původním termínu a formátu.

Původní propozice by měly doznat pouze dvě změny:

1.

Je pravděpodobné, že budeme muset vyžadovat od účastníků (ale i pořadatelského týmu) antigenní test ne starší než 72 hodin, potvrzení o prodělaném Covidu v posledních třech měsících nebo potvrzení o ukončeném očkování. Čekáme, co se stane 3. května a s předstihem vám dáme vědět, jak na to.

Snažíme se zařídit i možnost, aby testování pro případné zájemce provedla akreditovaná lékařská ordinace přímo na místě, s předběžnou rezervací na určitý čas.

Samozřejmostí bude dohled nad dodržováním pravidel ochrany nosu a úst, odstupy apod.

2.

Horší je to s doprovodným programem. Protože žádné velké sdružování povoleno nebude, nebude ani doprovodný program, kde bychom to jen těžko mohli uhlídat. Ski Bílá však počítá s puštěnou lanovkou a tak se doprovody mohou vypravit lanovkou na výlet a při procházce fandit přímo na trati.

Chceme udělat vyhlášení s tradičními stupni vítězů a udílení cen a diplomů, chystáme občerstvení, drobnosti do tašek a hlavně vše kolem trati, startu a cíle. Přípravy tedy probíhají podle stanoveného harmonogramu a my se těšíme na všechny startující 15. května od 9 do 11 hodin na startu.

Upozorňujeme, že startovní čísla se jménem budou mít jen ti, kteří se přihlásí on-line do 9. května. Do závodu se však mohou registrovat i ti, kteří přijedou na Bílou až v den konání.

Další informace můžete očekávat v polovině příštího týdne.

1. března 2021                                                                                                                             Registrace závodníků na Bílá Bajk 2021 byla dnes spuštěna. Vstup najdete v sekci  REGISTRACE

      

          . 

Těším se na vás